راهنمای خرید اسکی

تا اوسط دهه ی 90 میلادی مردم با اسکی هایی اسکی میکردند که یک چوب صاف بود بدین معنا که لبه داخلی و خارجی آن موازی بودند که در اصطلاح به آن تخته میگفتند .
اسکی های امروزی منحنی شکل هستند یا به اصطلاح دارای shape هستند بطوریکه قسمت میانی(کمر) اسکی شاهد یک منحنی هستیم که به این اسکی ها کاروینگ گفته میشود.
امروزه تمام کسانی که میخواهند اسکی بخرند بدنبال اسکی کاروینگ هستند مگر آنکه بخواهید احساس پدربزرگتان را در حین اسکی درک کنید .

طول اسکی

شاید مهمترین فاکتور برای انتخاب اسکی طول آن باشد . بطور مشخص اسکی های بلند تر سریعتر و در سرعت پایدارترند (stable) ولی اسکی های کوتاهتر دارای قدرت مانور بیشتری هستند و پیچ زدن با آنها راحت تر است.

قد اسکی مناسب شما ، به وزن ، قد و مهارت شما در اسکی بستگی دارد . هرچقدر شما بلندتر ، سنگینتر و با تجربه تر باشید به اسکی بلندتری نیاز دارید .

اگر شما به یک فروشگاه اسکی مراجعه کنید احتمالا به شما خواهند گفت که چوب مناسب شما باید ارتفاعی تا ما بین ، بینی و ابروی شما داشته باشد که با توجه به sidecut (بعدا توضیح خواهیم داد) ممکن است تا بین فک و بینی شما تقلیل پیدا کند .

اگر تازه کار هستید به سرعت بیشتر فکر نکنید چرا که اسکی های بلند نیاز به مهرات بالایی برای کنترل دارند و آنگاه شما مجبورید بیشتر زمان خود را صرف بلند شدن از زمین کنید تا آموزش صحیح اسکی !!!میزان سفتی اسکیپهنای اسکیشعاع و sidecutانواع اسکیخرید اسکیسیاوش محمدی - اختصاصی اسکی11